Kvietimas į Metų paskaitą mokytojams

2016 - 01 - 02

Kviečiame Jus dalyvauti Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamoje atviroje akademinėje metų paskaitoje „Istorijos nesuklastosi? Islamo istorijos konstravimas Lietuvos viešojoje erdvėje“, kurią skaitys Vytauto Didžiojo universiteto prof. dr. Egdūnas Račius.

Paskaita vyks 2016 m. sausio 7 d. 15 val. ŠMM Ovaliojoje salėje.

Dalyvius prašytume registruotis internetu http://www.smm.lt/metu-paskaita

Informacija apie paskaitą.

Lietuva, kaip ir kitos Europos šalys, sprendžia didžiausią per pastaruosius metus kilusią pabėgėlių integracijos problemą. Kaip vertinti šiuos procesus ir juos sukėlusias priežastis? Kokios priverstinio gyventojų pasitraukimo iš savo šalies ištakos? Ar Lietuvos visuomenė pasirengusi drauge su visa ES integruoti iš karinių konfliktų zonos bėgančius žmones? Kokią įtaką, formuodama požiūrius ir nusistatymus, mums daro viešoji erdvė? Ką mes iš tiesų žinome apie islamą, o kas yra tik žiniasklaidos suformuoti stereotipai ar mūsų pačių fobijos? Profesoriaus Egdūno Račiaus įžvalgos padės pedagoginei bendruomenei plačiau pažvelgti į vieną aktualiausių šiandienos problemų.

Profesorius Egdūnas Račius yra žinomas islamologas, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Regionistikos katedros vedėjas, tyrinėjantis Europos musulmonų bendruomenes ir sociopolitinius procesus Vidurio Rytuose. Profesorius studijavo Vilniaus, Niujorko, Helsinkio universitetuose, stažavosi Fordhamo (JAV), Vidurio Europos (Vengrija), Kuveito universitetuose, Tarptautiniame mobilumo centre (Suomija). Savo mokslinius straipsnius jis skelbia Lietuvos ir užsienio leidiniuose, skaito pranešimus mokslinėse konferencijose ir aktyviai dalyvauja diskusijose viešojoje erdvėje.

Atgal

Komentarai

Jūs galite pateikti komentarą naudodamiesi žemiau esančia forma.