Kauno miesto rotušėje įvyko įspūdingas renginys socialinių pedagogų darbo Lietuvoje 25-mečio proga

2014 - 11 - 18

Kaune prieš 25-erius metus prasidėjo eksperimentas dėl socialinių pedagogų reikalingumo ir jų rengimo aukštosiose mokslo įstaigose. Trečiadienį miesto rotušėje Kauno meras Andrius Kupčinskas socialinių pedagogų darbo Lietuvoje 25-mečio proga pasveikino ir apdovanojo socialines pedagoges. renginį buvo pakviestos socialinės pedagogės, dirbančios Kauno miesto švietimo ir vaikų dienos bei krizių centruose ir globos įstaigose.

„Tai jauniausia profesija Lietuvoje. Prieš 25-erius metus Lietuvos valstybė, įvertinusi vakarų šalių patirtį, nusprendė, kad socialiniai pedagogai reikalingi ir Lietuvoje. Keičiasi gyvenimas, vyksta emigracija, vaikai lieka su seneliais arba globėjais, todėl socialinių darbuotojų pagalba labai reikalinga. Linkiu, kad socialiniams pedagogams nepristigtų kantrybės, kad matytumėte savo darbo prasmę. Ačiū profesorei Irenai Leliūgienei, kuri buvo šios profesijos įteisinimo Lietuvoje iniciatorė“, – šventinio renginio metu kalbėjo meras A. Kupčinskas.

Socialines pedagoges ir prof. I. Leliūgienę pasveikino ir Seimo Švietimo ir Socialinių reikalų komitetai, kurių padėkas įteikė Seimo narė Orinta Leiputė. Seimo narės Vincės Vaidevutės Margevičienės padėkas įteikė jos padėjėja Audronė Kaminskienė.Į socialinių pedagogų 25-mečio minėjimą atvyko Švietimo ministerijos Kolegijinių studijų skyriaus vedėjas Antanas Levickas.

„Nejučiom nugrimzdau į praeitį, kai aptarėm, kas yra socialinis pedagogas. Buvo įdomu susitikti ir kalbėtis su užsienio šalių atstovais. Dabar žiūriu į jūsų bendruomenę ir džiaugiuosi, kad tokia profesija yra. Suprantu, kiek jums reikia kantrybės ir jėgų“, – kalbėjo A. Levickas.

Kauno mero pavaduotojas Kazimieras Nausėda pasidžiaugė, kad socialinių pedagogų pradmenys yra Kaune, Palemone.

„Dabar niekas neabejoja socialinių pedagogų svarba ir reikalingumu. Linkiu jums ištvermės ir gerų darbų“, – sakė K. Nausėda.

Socialinio darbo iniciatorė profesorė I. Leliūgienė padėkojo merui A. Kupčinskui už pagarbų, dalykišką požiūrį į socialinio pedagogo profesiją.

„Jūs gerai suprantate šio darbo svarbą. Aš apie tai kalbu ir nuotraukas rodau užsienio šalyse. Akcentuoju, kad pati jauniausia profesija Lietuvoje yra labai svarbi. Mes turime didžiuotis, kad tarpukario Lietuvoje Kauno universitete rektorius Stasys Šalkauskis dėstė socialinius mokslus, kurie tada buvo vadinami visuomeninio auklėtojo teorija. 1927 m. išleistas jo veikalas „Visuomeninis auklėjimas“ yra labai šiuolaikiškas. Jeigu ne okupacija, Lietuva nebūtų pavėlavusi įteisinti šios profesijos. Dabar atsiranda būtinybė steigti bendruomenių socialinius pedagogus“, – kalbėjo prof. I. Leliūgienė.

Renginyje dalyvavo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas, laikinai einantis viršininko pareigas, Darius Žukauskas ir Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Remigijus Stukas. Jie įteikė padėkas socialinėms pedagogėms, aktyviausioms policijos pagalbininkėms ir pažymėjo, kad gražaus bendradarbiavimo dėka pavyksta išvengti daugelio nusikaltimų.

Apdovanotųjų vardu kalbėjo Daiva Šabūnienė. Ji padėkojo merui A. Kupčinskui už skiriamą dėmesį ir jų darbo įvertinimą, o prof. I. Leliūgienei – už nuolatinę globą bei patarimus. Renginio dalyviams koncertavo A. Kačanausko ir Choreografijos mokyklų mokiniai bei grupė „L Do“.

Daugiau informacijos http://www.kaunas.lt/index.php?2428916990

Atgal

Komentarai

Jūs galite pateikti komentarą naudodamiesi žemiau esančia forma.