2014 m. gruodžio 4 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo paminėta socialinių pedagogų institucijos įkūrimo Lietuvoje 25-ių metų sukaktis

2014 - 12 - 08

2014 m. gruodžio 4 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo paminėta socialinių pedagogų institucijos įkūrimo Lietuvoje 25-ių metų sukaktis. Šventę pradėjo Švietimo ir mokso viceministrė Natalija Istomina, socialinius pedagogus alegoriškai sulyginusi su angelais, kurie sugeba atskirti tikrąsias vertybes ir vaikų gerovę kuria ne tik rankomis, protu, bet ir širdimi.

Jaukią šventę praturtino jaunųjų M.K. Čiurlionio menų gimnazijos moksleivių muzikiniai sveikinimai, Švietimo ir mokslo ministro prof. Dainiaus Pavalkio, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkės Audronės Pitrėnienės, Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės padėkos raštai ir atminimo dovanos, kuriais išreikštas pasitikėjimas ir pripažinimas visiems Lietuvos socialinės pedagogikos mokslo pradininkams, daugiau nei šimtui inovatyviausių šalies socialinių pedagogų, bei jų artimiausiems socialiniams partneriams.

Vardines nominacijas socialiniams pedagogams įsteigė socialinės pedagogikos mokslo pradininkės: prof. dr. Giedrė Kvieskienė ir prof. dr. Irena Leliūgienė, NVO konfederacija vaikams, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Lietuvos socialinių pedagogų asociacija ir leidykla „Debesų ganyklos“. Baltupių progimnazijos direktorius Viktoras Blinovas savo mokyklos bendruomenės nominaciją „Baltupiečiai“ skyrė prof.dr. Giedrei Kvieskienei.

Tai pirmoji, bet tikrai ne paskutinė šventė, kuria išreikšta padėka ir pripažinimas socialiniams pedagogams, kurių dėka daugelis nelaimingų vaikų atgauna motyvaciją, tikėjimą savo jėgomis, sėkmingai susidoroja su iškylančiomis problemomis, tvirtino Švietimo ir mokslo ministerijos vyriausias specialistas Algimantas Šimaitis.

„Į šventinę popietę „Socialinei pedagoginei pagalbai Lietuvoje 25–eri“ susirinko daugiau nei 100 socialinių pedagogų, mokslininkų, mokyklų vadovų, savivaldybių atstovų, svečių, iš kurių daugiau nei trisdešimt buvo Lietuvos edukologijos universiteto absolventų“, – teigė socialinių pedagogų asocijacijos direktorė Auksė Petruškevičiūtė.

Tikimės, kad šis renginys taps tradiciniu, kuri įtvirtins tradiciją dėkoti konkretiems asmenims už puikias inovacijas ir pasitikėjimu bei partneryste grįstą vaiko gerovės advokaciją ir mediaciją, kuri kuria šeimai ir vaikui palankią aplinką ne tik ugdymo, bet ir kitų sektorių institucijose ir organizacijose.

Pranešimas spaudai
Pranešimas spaudai
Atgal

Komentarai

Jūs galite pateikti komentarą naudodamiesi žemiau esančia forma.